Close

Proč jsme vznikli

Nikdo nechce zůstat sám. Bez přátel, rodiny, bezpečí. Psi a kočky bez domova zažívají každý den pocity prázdnoty, strachu a obrovskou nejistotu. Kam složí hlavu? Budou mít zítra co jíst? Kdy je přejede auto nebo si na nich někdo vybije zlost? A co ti, kteří čekají na lékařskou pomoc. Kdy se jim konečně uleví?

Každý rok se v České republice ocitne na ulici tisíce opuštěných koček a psů. Maitelé je nechtějí, nemohou se postarat, někteří projdou krutým týraním, jiní se stanou vinou majitele nezvladatelnými. Ti všichni potřebují naši pomoc. Druhou šanci, která jim zajistí konečně šťastný život. Protože kdo více si to zaslouží než nejbližší a nejvěrnější přátelé lidí?

Předpokládáme, že lidé chtějí konat dobro, neubližovat druhým, mají schopnost empatie, ale často jim chybí informace, na kterých by postavili svůj úsudek v zájmu dobrého života jejich nejlepších chlupatých přátel.

Nabízíme alternativu, jakým způsobem ke zvířatům přistupovat a jak vyvážit soužití člověka se zvířaty ke spokojenosti obou stran. Podílíme se na vytváření společnosti, ve které nedochází k nevědomému, ani vědomému trápení zvířat. Kde funguje systém zodpovědného přístupu ke zvířatům jako myslícím, cítícím bytostem.

Kdo jsme?

Jsme přátelé zvířat, kteří si uvědomují břímě odpovědnosti za živé tvory naprosto závislé na vůli lidí. Jsme lidé jako vy, z nejrůznějších pracovních oborů, s různými koníčky, rozdílnými životy, ale to hlavní máme společné. Milujeme zvířata a chceme, aby byla konečně šťastná.

Jak pomáháme?

Pomoc pro kočky a psy realizujeme v několika bodech:

  • – Přímá péče o zvířata v azylu XY – Handipet Rescue u Mělníka
  • – Podpora útulků v České republice v projektech Psí přání, Štěně v nouzi
  • – Přednášky pro veřejnost, poradenství při výběru zvířete
  • – Získávání financí pomocí charitativního obchůdku Druhá šance

Zaujali jsme vás? Staňte se také hrdinou 🙂

Naše aktivity probíhají prakticky po celé republice, spolupracujeme i za hranicemi. Největší počet dobrovolníků se koncentruje v Praze, azyl se nachází u Mělníka. Vidíte svůj životní smysl v pomoci zvířatům? Naplňuje vás představa, že každou minutu na světě jste součástí něčeho většího? Ať jste kdokoliv a odkudkoliv, přidejte se k nám. Rádi vás mezi sebou přivítáme.

Jak na to?

  • – Adopce na dálku opuštěného pejska nebo kočky
  • – Dočasná péče o pejska nebo kočičku
  • – Dobrovolnictví v administrativní sekci
  • – Dobrovolnictví na akcích u stánku
  • – Pravidelné dárcovství na péči o zvířata

Nebojte se nám napsat na e-mail n.schneiderova(zav)gmail.com o více informací.