Close

Co děláme

Přímá péče o zvířata bez domova

V České republice je stále velké množství psů a koček, kteří potřebují pomoc. Naší specializací jsou handicapovaná zvířata, o které pečujeme Handipet Rescue u Mělníka

Zároveň tak nevycházíme ze cviku. Nechceme, aby naše materiály byly podložené pouhým teoretizováním. Potíme se, zachraňujeme, jezdíme sem a tam, každý den se setkáváme s utrpením na vlastní kůži.

Udržitelnost organizace

Nedostáváme žádnou státní podporu, ani jakékoliv dotace nebo granty. Jsme plně závislí na našich vlastních prostředcích, firemních a individuálních dárcích a vlastní činnosti. Proto jsme vymysleli Pet Heroes Shop, který vytváří jednu z opor dlouhodobé finanční stability organizace. 

Kamenný obchod najdete na adrese V Horkách 4, kde jsme každou středu a čtvrtek od 12 do 19 hodin.

Přednášky o dobrovolnictví

Čím víc přátel máme, tím více toho můžeme dokázat. Individuální školení dobrovolníků zabíralo moc času a bylo extrémně neefektivní. Přednášky jsou prozatím nejvhodnější formou. Nepřispíváme tak pouze do našich řad, ale i potenciálních dobrovolníci z jiných útulků se mohou přijít podívat a něco nového se dozvědět.

Podpora ostatních útulků

Spolu s Nadačním fondem Pes v nouzi jsme vytvořili platformu Psí přání, ve které může kdokoliv nakoupit dárečky pro opuštěné psy z nejrůznějších útulků napříč republikou. 

Věnujeme se nejohroženějším

Opuštěná štěňata jsou jednou z nejrizikovějších skupin mezi opuštěnými psy z důvodu nedostatečné imunity a rizika onemocnění, případné smrti. Proto jsme vytvořilifacebookovou databázi štěňat z celé republiky, aby se dostali domů co nejrychlejším možným způsobem.