Close

18.7.2018

Čas na koupání! Kam můžete se psem kousek od Prahy

Než se vypravíte koupat
  1. Kvalita vody se mění. Některá zůstává čistá, některá už není, co bývala. Nejdůvěryhodnější zdroj informací o kvalitě koupání je přímo na stránkách Ministerstva zdravotnictví, kde pravidelně aktualizují kvalitu vody některých jezer, rybníků a koupališť. Nenajdete tam bohužel všechna, proto dává smysl se podívat na recenze od návštěvníků na Koupaní.cz nebo Kdesekoupat.cz
  2. Svého pejska mějte pod dozorem. Než se vyrazíte osvěžit v parných letních dnech, dobře si rozmyslete, jestli váš pejsek skutečně zvládne setkání s ostatními psy, lidmi, ale i dětmi. Všichni mají totiž právo na to ve vodě řádit, pobíhat po pláži a jestli váš pejsek nezvládá hlasité děti nebo ostatní psy, nebudou čistá vysoce navštěvovaná jezera v odpoledních hodinách místo pro vás. Zkuste to třeba večer nebo nějaké místo, které je vhodné více pro psy než pro lidi.
  3. Sáčky a pytel na odpadky sebou. Několik koupališť bylo zbytečně znepřístupněno psům právě kvůli neukázněnosti jejich majitelů. Nedělejme jako pejskaři ostudu a uklízejme po svých psech, stejně jako po sobě.
  4. Boty do vody neuškodí. U nás stále ještě ne tolik používaná koupací pomůcka, ale člověk nikdy neví, co ho pod vodou čeká. Nemusí se ani tak jednat o ostré kameny, jako třeba rozbité sklo nebo další nepříjemnosti.


Autor fotografie: Honza Moravec, venčení pejsků z azylu

Ovčáry – jezero Křenek

Přírodní písková pláž, přístupná z několika stran, včetně jedné strany s autokempem. Na Ovčáry se dostanete za 30 minut z centra Prahy, nachází se v okrese Mělník. Po cestě se můžete stavit vyvenčit i nějakého pejska k nám do Handipet Rescue nebo alespoň dovézt nějaké piškoty:)

Recenze na Ovčáry: Koupání.cz, Kdesekoupat.cz


Vodní nádrž Slapy

Slapy jsou obrovské a tak si tady najde to svoje místo snad každý. Jednotlivé pláže mají různá pravidla, některá jsou součástí kempů, některá jsou volná bez pravidel. Zkusit můžete třeba břeh u vesnice Měřín, Županovice nebo tábořiště Nová Živohošť. Cesta k jednotlivým místům je různě dlouhá, časově by ale mělo vycházet na plus mínus 40 minut z centra Prahy.

Lom Baraba

U obce Vliněves kousek od Mělníka najdete přírodní zatopenou pískovnu. Nespleťte si Lom Baraba s koupalištěm Cítov, kde je vstup se psy zakázán. Lomů je tu několik a tak si musíte najít ten svůj, který vám vyhovovat, část je již zarostlá. Z centra Prahy se dostanete k lomu za 35 minut. Po cestě se můžete stavit vyvenčit i nějakého pejska k nám do Handipet Rescue nebo alespoň dovézt nějaké piškoty:)

Recenze na Lom Baraba: Kdesekoupat.cz

Nádrž Nervák u Lidic

Ne příliš vhodná ke koupání pro lidi, ale psi si ve vodě rádi zařádí. Okolí je udržované, můžete si navíc udělat procházku po památnících, které se nachází v přírodě. Na místě budete do půl hodiny z centra Prahy, okres je to kladenský a tak můžete výlet spojit s návštěvou útulku Srdcem pro kočky a dovézt kočičkám něco dobrého na zub.

Recenze na Nervák: Kdesekoupat.cz

Rybník Jinočany

Rybník je používán k rybolovu, ale i k příležitostnému koupání. Se psem si tady užijete spoustu zábavy, prostoru ale není mnoho, proto si raději najděte klidnější místo pro ničím nerušené koupání. Jinočany je vesnice hned vedle Prahy, proto se do obce můžete dostat i autobusem nebo autem maximálně 30 minut z centra Prahy.

Recenze na rybník Jinočany: Kdesekoupat.cz, Koupání.cz

Výlet do útulku

Když není parný den a přesto máte chuť na výlet, nezapomeňte, že zvířátka v našich azylech se na vás těší a uvítají procházky na pár kilometrů, ale i pořádnou štreku. K některým pejskům si můžete vzít i vlastního a tak spojit příjemné s užitečným. Je ale potřeba myslet na to, že s vaším pejskem není možné vejít do azylu mezi smečku, aby nedošlo ke konfliktu, půjčit si na venčení pohodového pejska ke svému ale můžete. Azyl Handipet Rescue se nachází u Mělníka v Hoření Vinici, stačí zavolat na tel. 773 554 464 a dohodnout si termín venčení s Janou. 


Autor: Lukáš Bobeš, Orfeus při koupání, náš bývalý svěřenec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *