Close

27.5.2017

Kočičí množírna v Brně

Na facebooku jsme nalezli výzvu o kočkách, kterých se jejich majitelka vzdává. Mělo jich být okolo 15. Vydali jsme se proto do Brna, kam nás sama majitelka pozvala. To, co jsme tam ale viděli, jsme rozhodně nečekali.

Čpavek z moči a výkalů byl cítit až na chodbu. Samotný byt byl obalen ve výkalech a moči. K zemi jsme se lepili botami při každém kroku. Kočky přicházely ze všech stran, vyskakovaly z šuplíků, otevřených klecí, skříní, postele, úplně odevšad. Dohromady jsme jich napočítali 21. Byla tam nejrůznější plemena – orientálky, bengálky, sphynxové a jejich kříženci. Kočky určené samozřejmě na množení a jejich koťata k dalšímu prodeji.

Nejpříšernější byl ale pohled na nebohé chodící kostry. Měly strašný hlad a zároveň strach. Majitelka nám darovala celkem 13 koček, které jsme odvezli do našich azylů Handipet Rescue (8 koček) u Mělníka Destiny Paws v Praze (5 koček).

Kočky jsou podvyživené. Laboratorní testy odhalily pozitivu na chlamydie, streptokoky, stafylokoky, kalicivirozu, bordetellu, svrab. Mají prohnilé zuby, které je musí velmi bolet. Čeká je cca 2 měsíční léčba. Některé kočičky se strachem choulí v pelechu, jiné zase tak strašně touží po pomazlení, že lezou až na hlavu. Všechny jsou špinavé od výkalů a moči.

Bývalou majitelku se nám podařilo přesvědčit ke kastraci zbylých 8 koček, bohužel ale netušíme, jestli v dalších místnostech nebyly další kočky, které se budou nadále množit. Na místě byl také zavřený štěkající pes, jeho stav jsme neviděli.

Vše dále řešíme s kompetentními úřady a státními orgány. O dalším vývoji budeme informovat.

Máte zájem kočičkám pomoct? Zašlete příspěvek na č.ú. 2500405636 / 2010 , VS 1704, sdílejte mezi přátele, dostaňte tento příspěvek co nejdále to půjde, pomozte nám zachránit nebohé kočičí duše, které si zaslouží milující život v bezpečí a s plnými bříšky. Děkujeme!

Spojení z ciziny:
IBAN: CZ1220100000002500405636
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
Adresa banky Fio banka, a.s.,
V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1
Nebo paypal. xyazyl@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *